طراحی دکوراسیون داخلی با رنگ سال2019

 رنگ سال 2019 رنگ مرجانی زنده!

موسسه رنگ پنتون که هر ساله با گزارش های رنگی خود رنگ ترند سال را مشخص می کند و به طور کلی دنیای مد، طراحی و دکوراسیون را هدایت کرده و تمام دنیا نمودار های رنگی آن را دنبال می کنند، رنگ سال 2019 را نیز اعلام کرد: رنگ مرجانی زنده!

در واقع رنگ مرجانی در سال های گذشته در دنیای مد و طراحی بسیار مورد استفاده قرار گرفته است. رنگ مرجانی که از تنالیته های روشن رنگ نارنجی به شمار می رود را می توان به عنوان نارنجی ای روشن و متمایل به صورتی نیز توصیف کرد. این رنگ که نام خود را از مرجان های شگفت انگیز زیر دریا گرفته است، با ساختار زنده و انرژی بخش خود، نقش اول طراحی های امسال را بر عهده خواهد داشت.

شرکت پنتون

در دنیای پیرامون ما که همه چیز مدام در حال تغییر است، تنالیته های رنگ مرجانی احساسی مثبت تر و صمیمی تر را به ما القا کرده و نمادی از راحتی و گرما به شمار می رود. شرکت پنتون دلیل انتخاب رنگ مرجانی برای سال 2019 را این گونه بیان کرده است:در مقابل رسانه های اجتماعی که تاثیر شدیدی بر تکنولوژی های دیجیتال و زندگی روزمره انسان دارد، ما به دنبال تجربیات معتبر و همه جانبه هستیم که حس تعهد و حفظ حریم خصوصی ما را تقویت کنند. رنگ مرجانی زنده نیز به عنوان رنگی اجتماعی و شاد، نمادی از گرمایی دلپذیر و لذت بخش به شمار می رود.

رنگ مرجانی زنده که نمادی از جنبه های اجتماعی، دلپذیر و صلح آمیز زندگی مدرن است، در واقع هم رنگی ملایم و هم رنگی قدرتمند به شمار می رود. به همین دلیل برای استفاده در طراحی داخلی بسیار کارآمد است. رنگ مرجانی که نماینده احساسات مثبت و خوش بینی انسان است، دارای ساختاری است که چه به عنوان رنگ اصلی و چه به عنوان رنگ مکمل، فضایی فوق العاده ایجاد می کند.

اما چگونه می توان رنگ اول سال 2019 را در دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار داد؟

با روش های استفاده از رنگ مرجانی در طراحی داخلی بیشتر آشنا شوید:

رنگ مرجانی دکور1

ایجاد فضایی بهاری و نوستالژیک

رنگ مرجانی در سال های گذشته بیشتر در سبک های وینتیج و شبی شیک مورد استفاده قرار می گرفت. مهم ترین دلیل این موضوع هماهنگی مدرن و لطیفی است که این رنگ با بافت های نوستالژیک، گل های برگرفته از بهار و زیبایی گذشته ایجاد می کند. یعنی اگر می خواهید هوای بهار در خانه شما بوزد و به طرح های گل های نوستالژیک، شمعدان های کلاسیک و گل های طبیعی و خوشبو علاقه مند هستید، با تنالیته رنگ مرجانی می توانید ترکیبی زیبا در دکوراسیون محیط زندگی خود ایجاد کنید.

دکوراسیون مرجانی سالن

ایجاد نقطه مرکزی در اتاق نشیمنی مدرن

همان طور که گفته شد می توانید از رنگ مرجانی هم به عنوان رنگ اصلی و هم به عنوان رنگ مکمل در طراحی داخلی استفاده کنید. ساختار قدرتمند، اما در عین حال ملایم و دوست داشتنی رنگ مرجانی این امکان را برای شما ایجاد می کند. استفاده از ست مبلمان مرجانی رنگ در دکوراسیونی مدرن و هنری، فضایی بسیار زیبا و ظریف ایجاد کرده و به نقطه مرکزی طراحی تبدیل خواهد شد.

رنگ مرجانی دکور2

رنگ مرجانی متناسب با سبک کلاسیک!

رنگ مرجانی تنها با سبک و طراحی های مدرن هماهنگی ندارد، بلکه با تمام سبک ها و با تمام مبلمان از جمله سبک و مبلمان کلاسیک نیز هماهنگی و ترکیبی زیبا ایجاد می کند. این رنگ در ترکیب با رنگ های تیره سبک کلاسیک جلوه ای خاص به محیط می بخشد.

سبک استوایی

سبک استوایی و رنگ مرجانی

همان طور که می دانید طرح های استوایی در سال های اخیر به یکی از محبوب ترین طرح ها در کاغذ دیواری و منسوجات تبدیل شده اند، به خصوص طرح ظریف، تاثیر گذار و چشم گیر فلامینگو ها! یکی از راه های استفاده از رنگ مرجانی در طراحی داخلی نیز استفاده از فلامینگوهایی با رنگ های مرجانی به جای رنگ صورتی است. این رنگ با رنگ سبز ترکیب بسیار زیبا و هماهنگی ایجاد می کند.

کاغذدیواری رنگ مرجانی

طرح های خاص!

برای استفاده از رنگ مرجانی در کاغذدیواری نیازی نیست که تنها از طرح های استوایی استفاده کنید!

زیبایی و لطافت رنگ مرجانی در ترکیب با بسیاری از طرح ها و نقوش دیگر، فضایی قابل توجه و تاثیر گذار ایجاد می کند.

دیوار رنگ مرجانی

استفاده از رنگ مرجانی برای دیوار ها

رنگ مرجانی برای افرادی که به دنبال دیوار هایی تاثیر گذار و خاص در اتاق خود هستند نیز انتخاب مناسبی به شمار می رود. ترکیب رنگ مرجانی با تنالیته های تیره تر رنگ نارنجی و در ترکیب با رنگ سیاه فضایی خاص و قابل توجه ایجاد می کند. البته یکی دیگر از راه های استفاده ار رنگ مرجانی برای دیوار ها، ترکیب آن با رنگ سفید است. ترکیب این دور رنگ با یکدیگر نیز فضایی آرامش بخش، ظریف و زیبا ایجاد خواهد کرد.

اتاق کودک

رنگ مرجانی در اتاق کودک

انرژی مثبت و زنده و هم چنین آرامش و راحتی رنگ مرجانی برای اتاق کودکان نیز رنگ مناسبی به شمار می رود. این رنگ را هم در مبلمان و هم بر روی دیوار های اتاق کودک می توانید به کار ببرید و با ترکیب آن با رنگ های روشن و خنثی هماهنگی ای بی نظیر ایجاد کنید.

کوسن مرجانی

کوسن های مرجانی

اگر می خواهید ظاهری جدید به اتاق نشیمن خود بخشیده و ترند های جدید را بدون صرف هزینه زیاد برای تعویض مبلمان دنبال کنید، بهترین و اقتصادی ترین راه استفاده از کوسن های مبلمان است. برای این که از رنگ مرجانی در طراحی اتاق نشیمن بهره ببرید می توانید کوسن های جدید به رنگ مرجانی خریداری کرده و یا روکش کوسن ها و بالشتک های موجود را تغییر دهید. از آن جایی که رنگ مرجانی از رنگ قهوه ای گرفته تا رنگ های آبی، سبز، صورتی و با تمام رنگ ها هماهنگی دارد، با رنگ های موجود در طراحی خانه ترکیبی زیبا ایجاد خواهد کرد.

سبک مینیمال

رنگ مرجانی و سبک مینیمال:

در واقع در سبک های مینیمال و مدرن استفاده از رنگ راحت تر از سبک های دیگر است. رنگ های خنثی و چیدمان خلوت در این سبک ها، باعث می شود تا کوچک ترین تغییر و جزئیات بیشتر نمایان شود. برای مثال با استفاده از یک پرده ساده به رنگ مرجانی و یا رنگ کردن بخشی از دیوار ها در سبک مینیمال به راحتی می توانید از آرامش این رنگ بهره مند شوید.

دفتر کار مرجانی

محیط کاربه رنگ مرجانی:

یکی از بارز ترین ویژگی های رنگ‌مرجانی این است که با تمام محیط ها سازگاری دارد. یعنی برای یک اتاق خواب آرامش بخش، در اتاق نشیمنی اجتماعی و شاد، در اتاق کاری که نیاز به تمرکز و فعالیت ذهنی دارد و در هر مکان دیگری با هر ویژگی ای می توان از رنگ‌مرجانی به راحتی استفاده کرد.

مبلمان مرجانی

بازسازی مبلمان قدیمی با رنگ مرجانی:

در گذشته رنگ کردن لوازمی که با مصالح مختلفی ساخته می شدند بسیار دشوار بود و هر مصالحی نیاز به رنگ مخصوص به خود داشت که این موضوع رنگ کردن اشیاء را به کاری دشوار تبدیل می کرد که نیاز به تخصص و مهارت خاصی داشت، اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی در تولید رنگ، رنگ های نسل جدید بسیار کارآمد بوده و برای استفاده بر روی هر سطح و مبلمانی مناسب هستند و به همین دلیل به تنهایی می توانید از آن ها استفاده کنید. امروزه بازسازی اشیاء قدیمی و استفاده مجدد از آن ها نیز به یک ترند تبدیل شده است و حتی ایده اصلی سبک شبی شیک که سبکی نوستالژیک به شمار می رود بر اساس همین موضوع پایه گذاری شده است. اگر می خواهید از رنگ‌مرجانی در دکوراسیون محیط زندگی خود استفاده کنید، با استفاده از رنگ های نسل جدید اشیاء قدیمی خود را رنگ کرده و از رنگ‌مرجانی بهره مند شوید.

ویراسازه

رضا ریحانی
دیدگاه کاربران 2 دیدگاه
ارسال دیدگاه