×

راه های استفاده از خدمات مشاوره و پشتیبانی کلینیک تخصصی ساختمان ویرا سازه

1تماس از طریق تلفن های ذیل :

03136265977
09133060692

2 تماس از طریق اینترنت

صفحه تماس با ما
شبکه های اجتماعی ویرا سازه

3 ملاقات حضوری

در محل مشتری
در محل شرکت ویرا سازه

ساعات کاری شرکت :

شنبه تا چهارشنبه 9 صبح تا 21
پنجشنبه 10 صبح تا 14
روزهای تعطیل 9 صبح تا 14

رمز خود را فراموش کرده اید ؟

چهارشنبه, 05 آذر 1399 / نوشته شده در : مقالات آموزشی, مقالات اموزشی دکوراسیون

رنگ قهوه ای یکی از خاص ترین کاغذ دیواری ها در دکوراسیون خانه و منزل می باشد. این کاغذ دیواری معمولا به ندرت انتخاب می شود. رنگ قهوه ای با اینکه رنگ بسیار پرکاربردی است با این حال انتخاب آن برای دکوراسیون داخلی آن هم به عنوان سطح وسیعی از دیوار نیازمند جسارت و مهارت بالایی است.ما در این مطلب قصد داریم تا مروری داشته باشیم بر جدیدترین مدل های کاغذ دیواری قهوه ای در دکوراسیون داخلی.

از آنجایی که منازل اکثر ما ایرانی ها با تم رنگی غالب قهوه ای دکوراسیون شده است، لزوم توجه به ترکیب های زیبا و مناسب با رنگ قهوه ای به خوبی احساس می شود، چرا که قهوه ای در تمام عناصر دکوراتیو، مبلمان، میز و صندلی ها به وفور به چشم میخورد و هم اینکه رنگ سنگین و انعطاف پذیری برای هماهنگ شدن با سایر رنگ ها می باشد. انتخاب یک توناژ رنگی مناسب قهوه ای برای دکوراسیون منزل نیز می تواند الهام بخش، سنتی، دنج، و بسیار پرجلوه باشد. همه این ویژگی ها بستگی به این دارد که رنگ قهوه ای با چه رنگی ترکیب می شود.

رنگ قهوه ای یک رنگ کلاسیک  محسوب می شود. بنابراین انتخاب کاغذ دیواری قهوه ای معمولا برای دکوراسیون پذیرایی و نشیمن مورد استفاده می شود. می توان گفت که کاغذ دیواری قهوه ای با سبک کلاسیک رایج ترین کاغذ دیواری در این تم رنگی می باشد.

کاغذ دیواری قهوه ای برای اتاق خواب نیز می تواند یک انتخاب خوبی باشد چرا که به خوبی با سرویس خواب چوبی ست می شود. در عین حل که این رنگ دست شما را برای ست شدن با  رنگ های دیگر باز می گذارد.

به طور کلی رنگ قهوه ای رنگی است که احتمال خطا در چیدمان و طراحی داخلی کم است. می توانید رنگ قهوه ای را با سایر رنگ های شادتر مانند زرد و نارنجی برای دلباز کردن فضا استفاده کنید. ترکیب رنگ قهوه ای با کرم نیز خوب می شود.

کلینیک تخصصی ویراسازه

چهارشنبه, 05 آذر 1399 / نوشته شده در : مقالات آموزشی, مقالات اموزشی دکوراسیون

با توجه به تغییر سبک زندگی و زندگی آپارتمان نشینی کم تر می توان فضاهایی مثل حیاط های وسیع با حوض و فواره را مشاهده کرد. با این حال، باز هم می توان با به کار بردن کمی خلاقیت و الهام گرفتن از ایده های جدید، آبنماهای زیبایی طراحی و اجرا کرد که قادرند حیاط منازل ما را زیبا کنند. بدون شک، طراحی و نصب آبنما نیز مانند دیگر المان های معماری به توجه و دقت نیاز دارد.

آبنماها از زیباترین عناصری هستند که در طراحی محوطه به کار می روند. آبنما را می توان مکمل فضای سبز دانست. همه ما دوست داریم یک آبنمای خیره کننده و زینتی در حیاط منزلمان داشته باشیم، اما برای طراحی آبنما و نصب آن باید چه نکاتی را مد نظر قرار داد؟

در این مطلب، موضوع بحث ما نکاتی است که در طراحی و اجرای آب نما مهم می باشند. این نکات به شرح زیر هستند:

آبنما نباید زیر درخت قرار بگیرد. علت این است که حشرات، فضولات پرنده ها و ذراتی که از درخت پایین می ریزند، آب آبنما را آلوده می کنند. این موارد ممکن است فیلترها و گلوگاه پمپ های آن را ببندند.

آبنما را نباید در مسیر بادهای شدید قرار داد. این بادها سبب اختلال در فرم سرازیر شدن آب می شوند و علاوه بر خراب کردن زیبایی آن سبب پاشیدن آب از آبنما به بخش های بیرونی می شوند. به همین خاطر باید توجه کرد که ارتفاع ستون آب از فاصله لبه حوض از فواره بیش تر نباشد.

باید به عمق ذخیره آب توجه کرد. جهت کم کردن میزان مصرف آب بهتر است عمق آب تا حدی که ممکن است در سطح قابل قبولی باشد و تغییر نکند.

آبنما را باید با شبکه های آهنی، مورد محافظت قرار داد. گودال ها و حرفه هایی که مربوط به نصب تجهیزات آبنما هستند و در کف حوض ایجاد می شوند، باید به کمک شبک های آهنی پوشیده شوند.

برای تخلیه راحت آب و تمیز کردن آبنما باید سیستمی جهت تخلیه و سرریز آب در نظر گرفته شود.

آبنما باید به لوله کشی ثابت مجهز باشد تا آب مورد نیاز آن تامین گردد. همچنین باید سیستم متعادل کننده خودکار برای تنظیم سطح آب به صورت دائمی و سیستم حفاظتی جهت جلوگیری از کار کردن پمپ به صورت خشک در مواقعی که آب نیست، در نظر گرفته شوند.

کابل های برق داخل حوض آبنما بایستی داخل داکت های مخصوص جای داده شوند. این مسئله درباره محیط های عمومی مهم تر است.

پمپ فواره ها را بایستی با در نظر گرفتن ماکسیمم توان مصرفی مورد نیاز و توجه به موقعیت محل قرارگیری آن ها برگزید.

کلیدهای الکتریکی آبنما باید با قدرت پمپ های انتخاب شده و مدارهای روشنایی متناسب باشند و سیستم حفاظتی و ایمنی نیز داشته باشند.

در زمان طراحی آبنما باید تمهیدات لازم برای پیشگیری از یخ زدن آب آبنما در فصل زمستان در نظر گرفت. به غیر از این تمهیدات، باید برای پیشگیری از یخ زدن پمپ ها، آن ها را در روزهای سرد سال از محلی که در آن نصب شده اند، جدا کرد تا دچار آسیب نشوند.

کلینیک تخصصی ویراسازه

دوشنبه, 05 خرداد 1399 / نوشته شده در : نکته های اجرائی

سه نکته انتخاب کولرگازی و اسپلیت

امروزه تعداد زیادی از مردم برای تأمین هوای خنک در منزل یا محیط کار خود، استفاده از کولرهای گازی و اسپلیت را به دیگر دستگاه های سرمایشی و تهویه مطبوع ترجیح می دهند، چرا که این کولرها در مقایسه با دیگر گزینه های موجود از مزایای بسیاری برخوردار می باشند. فاکتورهای مختلفی مانند بحران کمبود آب، نبود ترموستات در کولر های آبی، احتیاج به اجرای کانال های بزرگ جهت عبور هوا، امکان ناپذیری تنظیم دمای متفاوت در قسمت های گوناگون یک فضا توسط کولر آبی،عدم کارایی کولرآبی در شرایط آب و هوایی مرطوب، نارضایتی از میزان خنک کنندگی هوا توسط کولر های آبی و… همه و همه سبب شده اند تا این روزها کولرهای گازی و اسپلیت ها در مقایسه با کولرهای آبی، محبوبیت بیش تری پیدا کنند.

درانتخاب کولر گازی به این نکته ها توجه کنید:

نکته اول: انتخاب برند و گارانتی شرکت سازنده

به طور کلی، شما در انتخاب برند کولر خود کاملاً آزادید، اما بهتر است سعی داشته باشید برند انتخابی شما از میان انواع کولرهای گازی موجود، اولاً شناخته شده باشد و دوماً دارای گارانتی معتبر و سابقه درخشان باشد. جدا از این، حتما به این نکته دقت داشته باشید که نمایندگی شرکت گارانتی دهنده در نزدیکی شهری که در آن سکونت دارید، حاضر باشد تا در صورت ایجاد هر گونه مشکل در انتخاب کولرگازی و اسپلیت بتوانید درخواست کمک نمایید.

نکته دوم: برچسب انرژی در انتخاب کولرگازی و اسپلیت

همه وسایل برقی بزرگ از جمله کولرهای گازی باید برچسب انرژی داشته باشند تا مشتری ها بتوانند با آگاهی کافی از میزان مصرف انرژی برق آنها جهت خرید اقدام کنند. همچنین بهتر است در هنگام خرید کولر گازی، گزینه ای را انتخاب کنید که رده انرژی آن بالاست تا در طول استفاده از آن از دیدن قبض برق هر ماه تعجب نکنید.

اسپلیت های اینورتر، برق متناوب شهری را  به جریان برق مستقیم تبدیل نموده و سبب استارت تدریجی، کم صدا و کم مصرف دستگاه می شوند. البته مقدار واقعی کاهش مصرف انرژی الکتریکی آنها نسبت به افزایش شدید قیمت این کولرها قابل بررسی است.

کولرهای گازی یا اسپلیت های اینورتر دار، کم ترین مصرف برق را دارند. مسلم است که کولرهای گازی اسپلیت گرید B در مقایسه با گرید A مصرف برق زیادتری دارند، اما با این وجود از کولرهای گازی معمولی کم مصرف ترند.

نکته سوم: انتخاب ظرفیت سرمایش کولر

شما می توانید جهت محاسبه ظرفیت کولر گازی و اسپلیت مورد نیاز برای نصب در طبقه های میانی ساختمان، در ازای هر متر مربع از مساحت ساختمان، حدود ۴۰۰ تا ۶۰۰ (BTU) و طبقه هایی که روی آن ها پشت بام قرار دارد، به علت تابش نور آفتاب بر سقف و بالا رفتن دمای دیوار و سقف، در ازای هر مترمربع از زیر بنا بین ۶۰۰ تا ۸۰۰ (BTU) لازم است. (به عنوان مثال، برای یک اتاق به مساحت ۱۲ متر، اسپلیت ۹۰۰۰ و برای یک سالن به مساحت ۴۰ متر، اسپلیت ۲۴۰۰۰ مناسب است.)

حداکثر طول لوله های رابط مسی میان پنل داخلی و کندانسور خارجی اسپلیت ها بر مبنای ظرفیت کولر بین ۱۰ تا ۲۲ متر است. اگر چنین فاصله ای میان پنل داخلی و خارجی باشد، لازم است پیش از سفارش و خرید با متخصصین,مشورت کنید، چرا که وجود فاصله زیاد و بیش از حد میان پنل داخلی و پنل خارحی در اسپلیت ها به کاهش شدید بازده خنک کنندگی کولر منجر می شود.

ویراسازه کلینیک تخصصی ساختمان

یکشنبه, 27 مرداد 1398 / نوشته شده در : مقالات آموزشی, مقالات اموزشی دکوراسیون

کاغذ دیواری اتاق خواب دختر

کاغذ دیواری ها بهترین و ارزان ترین ایده برای تغییر دکوراسیون اتاق خواب هستند. برای اتاق خواب دختران جوان، کاغذ دیواری های طرح دار ویژه ای تولید شده که فضا را دلنشین تر می کنند. طرح کاغذ دیواری دخترانه تفاوت زیادی با طرح های کلاسیک و معمولی دارد. این طرح ها دارای رنگ های جذاب تر و طرح هایی مناسب با روحیه حساس دختران جوان و نوجوان هستند. اتاق خواب تنها فضایی برای خوابیدن نیست بلکه ساعات زیادی از روز هم در این اتاق سپری می شود بنابراین دکوراسیون اتاق خواب را با توجه به سلیقه فرزندان طراحی کنید تا احساس راحتی و آرامش بیشتری داشته باشند.

کاغذ دیواری دخترانه 1

جنس کاغذ دیواری اتاق خواب دختر

انواع کاغذ دیواری با جنس و بافت متفاوت تولید شده که هر کدام مناسب مکان ویژه ای است. نظافت در اتاق کودکان و نوجوانان از موارد مهمی است که نباید نادیده گرفته شود. کفپوش لمینت و کاغذ دیواری قابل شستشو بهترین دیزاین برای اتاق خواب هستند که به راحتی تمیز می شوند. کاغذ دیواری وینیلی قابل شستشوست و به راحتی تمیز می شود. طرح مورد نظر را از کاغذ دیواری دخترانه با جنس وینیل انتخاب کنید این کاغذ دیواری ها به راحتی لک و کثیف نمی شوند ودر صورت آلودگی به سادگی با آب تمیز می شوند.

کاغذ دیواری اتاق دختر 2

طرح کاغذ دیواری

طرح های فانتزی مناسب پوشش دیوار دخترهای نوجوان است. به طور معمول برای اتاق خواب دختران جوان تر از سبک های کلاسیک استفاده نمی شود. طرح های گل دار، رنگارنگ، شخصیت های کارتونی، داستان های خیالی، فرشتگان و عروسکی از جذاب ترین طرح های کاغذ دیواری دخترانه هستند. با استفاده از طرح های مخصوص و فانتزی روحیه نشاط را با اتاق دختران باز گردانید. محدودیتی در استفاده از کاغذ دیواری برای اتاق خواب های کوچکتر وجود ندارد از دخترتان کمک بگیرید و طرح کاغذ دیواری مناسب با سلیقه او را انتخاب کنید. لزومی به انتخاب کاغذ دیواری هماهنگ با دکوراسیون داخلی و پذیرایی با اتاق خواب دخترها وجود ندارد. تصمیم نهایی با دخترتان است.

کاغذ دیواری اتاق کودک

انواع طرح، رنگ و بافت کاغذ دیواری دخترانه را با توجه تم اصلی دکوراسیون اتاق خواب انتخاب کنید. برای مثال اگر زمینه اصلی کاغذ دیواری صورتی است می توانید پرده و یا روتختی را نیز از طیف روشن یا تیره تر صورتی انتخاب کنید. دختران به تم رنگی اتاق خواب حساسیت نشان می دهند و دوست دارند این رنگ در همه لوازم نیز دیده شود. یک کاغذ دیواری دخترانه شیک فضای اتاق را دلباز و رویایی نشان می دهد.

وبراسازه کلینیک آنلاین ساختمان

بازگشت به بالا Call Now Buttonتماس با ما